„Długołęka dla RWANDY”

drukuj

 

Nasza placówka oczywiście także przyłączy się do akcji!!! W placówce odbędzie się kiermasz z pracami dzieci, a dodatkowo będzie możliwość zakupu płyty z nagraniami, krótkimi filmikami z kilku zajęć żłobkowych.

Komu pomagamy? Zespół szkół imienia św. Franciszka z Asyżu w miejscowości Remera. 16 km od większego miasta Musanze , niedaleko przepięknego jeziora Ruhondo i wulkanów. Jest to szkoła publiczna wspomagana przez kościół katolicki. Zespół szkół składa się z przedszkola , szkoły podstawowej i średniej . Do przedszkola uczęszcza 93 dzieciaczków , do szkoły podstawowej 2453 , a do średniej 736 uczniów . Główne problemy szkoły to jak w całej Afryce oczywiście infrastruktura a raczej jej brak… zniszczone budynki, brak boisk czy chociażby placu zabaw… brak jakichkolwiek pomocy dydaktycznych. Dużym problemem jest także wyposażenie uczniów w mundurki i podstawowe przybory szkolne a nade wszystko i to dyrektor Donata Nyirahabyalimana wskazuje jako priorytet – zorganizowanie posiłków dla uczniów. Posiłków tzn po prostu miski fasoli sorgo ryżu… rodziców nie stać na opłacanie wyżywienia. Wielu uczniów to także sieroty dlatego po prostu często szkołę porzucają. .. Spróbujmy choć trochę to zmienić i wesprzeć w miarę możliwości tych ludzi.

Komitet społeczny „Długołęka dla Rwandy” został powołany w dniu 26 lutego 2016r. W skład komitetu wchodzą: Wójt Gminy Długołęka Iwona Agnieszka Łebek, Anna Borecka, Maria Swędzioł, Anna Chomicka, Magdalena Tomala, Aleksandra Łesak i Jacek Rzepka. Komitet prowadzi zbiórkę publiczną, której celem jest poprawa dostępu do edukacji dzieci Rwandyjskich poprzez sfinansowanie kosztów wyżywienia w wybranej szkole podstawowej w Rwandzie oraz poprzez zakup podręczników, pomocy naukowych i wyposażenia dla dzieci w wybranej szkole. Zbiórka publiczna „Długołęka dla Rwandy” została zarejestrowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Portalu Zbiórek Publicznych pod numerem 2016/852/KS.

Dodano: 2016-03-25

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.