Rekrutacja – Ilość miejsc na rok 2018/2019

drukuj

Uprzejmie informujemy, że na rok 2018/2019 w żłobku posiadamy 27 miejsc.

Rekrutacja na powyższe miejsca, odbywa się w dniach od 15 maja 2018r. do 1 czerwca 2018r. ( Ze względu na przypadające święto w dniu 31 maja 2018, w którym sekretariat żłobka będzie nieczynny).

Dodatkowo informujemy, iż gmina Długołęka otrzymała  dofinansowanie w ramach  projektu partnerskiego pn. „Dolnośląskie żłobki” współfinansowanego ze środków UE, w ramach którego, od września br. powstaną dodatkowe 24 miejsca żłobkowe.

W ramach projektu prowadzona będzie odrębna rekrutacja na podstawie „Regulaminu rekrutacji do projektu”,  po  zakończeniu  rekrutacji  podstawowej.

Grupą docelową w ramach projektu będą mieszkańcy  gminy powracający na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, rodzicielskich, wychowawczych lub osoby pozostające bez zatrudnienia i sprawujące opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3.

Dodano: 2018-05-11

Komentarze

21 komentarzy

 • Elka napisał(a):

  Witam ja mam trochę inne pytanie od poniższych, jak żłobek rozwiąże sprawę technicznie dodatkowych ponad 20. miejsc ? Będą dodatkowe sale, czy zwiększy się liczebność grup? Czy wiedząc że będzie nabór w ramach programu unijnego zmniejszono ilość miejsc w naborze standardowym?

  • Dyrektor napisał(a):

   Żłobek posiada 4 sale do pobytu dzieci.

   • Marek napisał(a):

    Można prosić Panią Dyrektor o odpowiedz na pytanie ” Czy wiedząc że będzie nabór w ramach programu unijnego zmniejszono ilość miejsc w naborze standardowym?”

   • Ewelina napisał(a):

    Szanowna Pani Dyrektor mam trzy pytania:
    1. Wydaje mi się że żłobek od początku istnienia miał 4 sale pobytu dzieci. Co zatem się zmienia że można przyjąć dodatkowo 24-ro dzieci?
    2. Dla ilu dzieci mają Panstwo miejsce w żłobku na rok 2018/2019 (łącznie z tymi które zostają w żłobku z roku 2017/2018 ).
    Będę wdzięczna za odpowiedź.
    3. Ile będzie grup w żłobku od września?
    pozdrawiam

    • Dyrektor napisał(a):

     Pani Ewelino,
     w styczniu zmieniła się ustawa o opiece nad dziećmi do lat 3, w związku z powyższym jest możliwość zwiększenia liczby dzieci. Aktualnie posiadamy 60 miejsc w żłobku, w dwóch grupach.
     Jeśli nadal jest dla Pani/ Państwa coś nie jasne to zapraszam do kontaktu bezpośredniego lub dyrektor.zlobek@gmina.dlugoleka.pl

     • Ewelina napisał(a):

      Dziękuję za szybką odpowiedź.
      Próbuję – jak dotąd bezskutecznie – na forum ogólnym uzyskać informację ile miejsc będzie w żłobku od wrześni 2018. I zupelnie nie chodzi mi o ustawę zwiększającą ilość dzieci w grupie – bardzo fajnie że dała możliwość przyjęcia więcej dzieci.

      Jeśli w minionym roku „szkolnym” było 60 miejsc i tyle jest obecnie to czy od września 2018r. tych miejsc będzie 84 (60+24 dodatkowe)?

      Pozdrawiam i obiecuję więcej nie pisać bo już bardziej wprost nie potrafię zapytać.

 • `Agnieszka napisał(a):

  Witam, nawiązując do poniższych informacji – rozumiem, że są Państwo realizatorem projektu i Państwo również czekacie na dokumenty, natomiast proszę chociaż o podanie orientacyjnych terminów. Zaczyna się sezon urlopowy i chciałabym być na miejscu, żeby móc złożyć dokument. Czy będzie to tzw „na dniach” czy przesunie się to np. na lipiec/sierpień?
  Pozdrawiam
  Agnieszka

  • Dyrektor napisał(a):

   Z naszej strony chcemy zrobić to możliwie jak najszybciej, ale nie jest to zależne od nas.

 • Anna napisał(a):

  Czy coś już wiadomo w sprawie wnioski do żłobka w ramach projektu partnerskiego pn. „Dolnośląskie żłobki” współfinansowanego ze środków UE, w ramach którego, od września br. powstaną dodatkowe 24 miejsca żłobkowe.

  • Dyrektor napisał(a):

   Bardzo prosimy o cierpliwość, jak tylko otrzymamy stosowne wytyczne, to zostaną one udostępnione na stronie w zakładce ” REKRUTACJA”.

 • Anna napisał(a):

  Kiedy można składać wnioski do żłobka w ramach projektu partnerskiego pn. „Dolnośląskie żłobki” współfinansowanego ze środków UE, w ramach którego, od września br. powstaną dodatkowe 24 miejsca żłobkowe.

  • Dyrektor napisał(a):

   Bardzo mi przykro jednak nadal nie otrzymaliśmy informacji o regulaminie tejże rekrutacji. Nie jest to zależne od nas. Jak tylko otrzymamy stosowne dokumenty, to zostaną zamieszczone w zakładce Rekrutacja na naszej stronie.

 • Michal napisał(a):

  I może być sytuacja, w której dzieci matek wracających do pracy dostaną się w normalnym trybie, zabierając niejako miejsca pozostałym, a na te miejsca dla nich nie będzie chętnych, a pozostałe matki się nie załapią, bo nie spełnią wymogów….

  • Elka napisał(a):

   Nie martw się o to. Kiedy żłobek startował był podobny program i mój syn był chyba 40. na liście rezerwowej.
   Program bardzo fajnt, zarzuty trzeba mieć raczej d władz gminy że na całą bogata gminę jest tylko jeden publiczny żłobek.

 • Ola napisał(a):

  Rozumiem, że można rekrutować najpierw na miejsca podstawowe, a jeśli dziecko nie zostanie przyjęte, a spełnia się wymogi formalne co do projektu można relrutować drugi raz?

 • Marta napisał(a):

  Gdzie można znaleźć regulamin rekrutacji do projektu?

  • Dyrektor napisał(a):

   Jesteśmy realizatorem projektu i nie ustalamy zasad rekrutacji. Aktualnie regulamin jest w trakcie opracowywania. Jak tylko otrzymamy informacje o jego ostatecznej wersji to pojawi się na naszej stronie w zakładce rekrutacja.

   • Urszula napisał(a):

    wiadomo już jakie dokumenty trzeba złożyć na druga tire rekrutacji?

    • Dyrektor napisał(a):

     To nie będzie druga tura, tylko zupełnie odrębna rekrutacja. Oczekujemy na regulamin rekrutacji, jak tylko otrzymamy go w gotowej formie to zostanie udostępniony dla Państwa.